Business Improvement Analyst

  • Oraș:
    Bucuresti
  • Categorie:

Daca pui pasiune in tot ceea ce faci, te bucuri de fiecare reusita si cauti mereu solutii inovatoare, suntem angajatorul potrivit pentru tine!
Te asteptam in echipa noastra!

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Experienta minima de 2 ani intr-un departament operational, vanzari, raportare, calitate
  • Experienta de minim 1 an in activitatea de scheduling si forecasting reprezinta un avantaj
  • Cunostinte avansate (de preferat)  privind lucrul cu  Microsoft Office (Excel, Word, Power Point, etc)
  • Instruire/cunostinte legate de aplicatia Work Force Management si de planificare/forecast reprezinta un avantaj
  • Capacitatea de a elabora studii de caz si prezentari
  • Cunostinte in analiza si interpretare a datelor
  • Cunoasterea limbii engleze vorbite si scrise cel putin la nivel mediu
  • Comunicare verbala si scrisa bine dezvoltate
  • Orientare catre rezultat
  • Rezolvarea problemelor
  • Organizare si planificare si time management

Descrierea Jobului

  • Ruleaza, actualizeaza si analizeaza rapoartele de performanta si dashboard-uri, propune actiuni pentru imbunatatirea continua a ariei de raportare si analiza in departamentul Customer Care.
  • Gestioneaza activitatea de optimizare a alocarii resurselor in activitatea departamentului de Call Center, asigurandu-se de indeplinirea obiectivelor prin forecastul, planificarea si programarea  acurata a acestora.
  • Responsabil pentru implementarea de noi rapoarte, analize si dashboard-uri; de re-definirea, automatizarea acestora.
  • Colaboreaza cu departmanentul IT pentru situatiile ce necesita suport si mentenanta pentru Total View si Mediatel, Cisco, Verint si aplicatiile asociate acestora
  • Participa in cadrul unor proiecte ce pot contribui la imbunatatirea eficientei call center-ului