Grupul Popp & Asociații

Inginer monitorizare structurală și geotehnică (Entry Level)

  • Oraș:
    Bucuresti
  • Categorie:
    Proiectare in constructii

Căutăm oameni pasionați, care își doresc o carieră într-un domeniu nou, provocator și interesant, bazat pe tehnologii în continuă dezvoltare.

Acest rol reprezintă oportunitatea perfectă pentru consolidarea unei cariere în domeniul ingineriei geotehnice, alături de o echipă de profesioniști, cu experiență în domeniu.

Descrierea postului:

  • te vei ocupa cu activități de procesare și interpretare măsurători, vei coordona lucrări în teren și vei participa direct la executarea proiectelor și a rapoartelor de monitorizare, de instalare a instrumentelor și realizare a măsurătorilor;
  • vei verifica și analiza datele primite din teren și te vei asigura că vei obține informațiile necesare pentru realizarea/întocmirea rapoartelor de monitorizare;
  • vei urmări stadiul proiectelor și respectarea programului de măsurători;
  • vei fi preocupat permanent de dobândirea și implementarea celor mai noi cunoștințe tehnice din domeniul tău de activitate.

Ești candidatul perfect dacă:

  • ești absolvent al unei facultăți tehnice (Construcții, Politehnică, Geodezie, Geologie inginerească etc.);
  • lucrul cu programul AutoCAD îți este familiar;
  • folosești la nivel avansat programe de calcul și redactare: Microsoft Office – Excel, Word;
  • ești responsabil, atent la detalii și deschis pentru îmbunătățirea continuă a propriei activități.