Grupul Popp & Asociații

Inginer Proiectare Geotehnică (Entry Level)

  • Oraș:
    Bucuresti
  • Categorie:
    Proiectare in constructii

Alege Popp & Asociații pentru o carieră sigură și rezistentă, cu o fundație solidă!

Acest rol reprezintă oportunitatea perfectă pentru consolidarea unei cariere în domeniul proiectării geotehnice, alături de o echipă de profesioniști.

Descrierea postului:

  • te vei ocupa cu activități de proiectare a lucrărilor în domeniul geotehnicii, fundații și structuri;
  • vei analiza tema de proiectare și te vei asigura că vei obține informațiile necesare pentru realizarea proiectelor;
  • vei evalua necesarul de resurse pentru fiecare proiect și fază și vei participa direct la executarea proiectelor în termenele convenite;
  • vei efectua modelarea și calculul geotehnic și structural asociat cu respectarea normelor și normativelor în vigoare, vei întocmi partea de piese scrise și desenate;
  • vei fi preocupat de studiul, implementarea și obținerea de soluții cu impact ecologic pozitiv, pentru o calitate mai bună a mediului și a vieții.

Ești candidatul perfect dacă:

  • ești absolvent al unei facultăți de construcții (specialitatea de inginerie civilă, industrială și agricolă/hidrotehnică) – absolvirea studiilor în domeniul ingineriei geotehnice constituie un avantaj;
  • ești familiarizat cu programele de modelare structurală: PLAXIS, MIDAS, DIANA, ABAQUS, ETABS, SAP, AutoCAD;
  • ai între 1-3 ani experiență în domeniul proiectării geotehnice;
  • cunoști legistația din domeniu (legi, normative, standarde);
  • ești creativ, gândești logic și aplici cu ușurință cunoștințele tehnice dobândite în anii de studiu.