Grupul Popp & Asociații

Modelator structural BIM (Entry Level)

  • Oraș:
    Bucuresti
  • Categorie:
    Proiectare in constructii

Alege structura Popp & Asociații pentru modelarea carierei tale!

Acest rol reprezintă oportunitatea perfectă pentru consolidarea unei cariere în domeniul modelării structurale, alături de o echipă de profesioniști, cu experiență în domeniu.

Descrierea postului:

  • te vei ocupa de realizarea modelului geometric aferent structurii de rezistență a clădirii în Revit, cu respectarea template-ului de lucru stabilit;
  • vei lucra la detalierea elementelor structurale prin utilizarea programelor specifice de tip Graitec Advance Powerpack;
  • vei genera planuri de execuție, respectând template-ul de lucru;
  • vei determina liste de cantități;
  • vei implementa fluxuri de lucru BIM, conform cu cerințelelor proiectului;
  • vei participa la menținerea bibliotecii de familii specifice proiectului.

Ești candidatul perfect dacă:

  • ești absolvent al unei facultăți de construcții (specialitatea inginerie civilă, industrială și agricolă);
  • ai experiență de lucru în modelarea clădirilor folosind programul Revit;
  • ai cunoștințe în realizarea familiilor Revit parametrice și cunoștinte Acad 2D/3D;
  • ai experiență în lucrul colaborativ BIM;
  • ești organizat, gândești logic și aplici cu ușurință cunoștințele tehnice dobândite în anii de studiu.