Green is Oxygen

Voluntar Director de Operatiuni

  • Oraș:
    Bucuresti
  • Categorie:

Căutăm voluntari să participe la organizarea, dezvoltarea si promovarea evenimentului Green is Oxygen, un proiect menit sa educe generatiile tinere despre importanta padurilor seculare ale Romaniei, prin organizarea de activități de plantare a copacilor care vor avea loc în următoarele două sezoane de plantare în România. Primul va începe pe 15 noiembrie 2020 și se va încheia pe 15 decembrie. În fiecare zi a sezonului de plantare vom găzdui o activitate de plantare cu aproximativ 200-250 de persoane.

Scopul echipei de 4-5 voluntari organizatori este sa incheie parteneriate cu diferite firme, administratii sau organizatii pentru a sponsoriza proiectul si toate costurile asociate, totodata fiind prezenti si organizand activitatile in sine (programarea participantilor, contactatul clientilor persoane juridice samd).

Departament – Operatiuni

Scopul postului:

  • Prezenta la activitatile de plantat copaci si asigurarea numarului de voluntari

Sarcini si responsabilitati

  • Centralizarea listelor de voluntari si organizarea lor pe grupe/zile
  • Participarea la activitatile de plantat – management pe loc
  • Participarea la sedintele de planificare si brainstorming

Sarcini secundare

  • Comunicarea catre primarii despre desfasurarea evenimentelor de plantat

Conditii de lucru

  • In mediul online (computer), de oriunde
  • La sediu/sala de sedinte
  • Pe teren, la activitatile de plantat copaci

Profilul postului:

  • Varsta: 16-25 de ani
  • Studii: Minimum elev de liceu
  • Experienta: Minimum o alta participare in calitate de participant/voluntar/organizator la un proiect caritabil, ecologic, sau eveniment pentru student precum Bucharest Model NATO.
  • Abilitati tehnice: Abilitati bune IT – folosirea programelor de meeting online si organizare a documentelor (Goodle Drive), realizarea materialelor promotionale (e-mail-uri, compunerea mesajelor pentru clienti sau parteneri)

Criterii de evaluare a candidatilor (selectie):

  • CV (abilitati, experienta)
  • Interviu

Beneficii

  • Scrisoare de multumire personalizata, redactata si semnata de catre fondatorul proiectului, Mihai Peia
  • Diploma de participare de voluntariat care poate fi pusa in orice dosar de aplicare la universitati din afara tarii
  • Afisarea echipei de voluntari pe toate conturile de retele de socializare ale proiectului, precum si pe site, impreuna cu poza voluntarului, la sectiunea “Echipa”
  • Obtinerea de experienta si contacte in domeniul afacerilor din Romania, precum si intalnirea cu reprezentanti si Directori de Resurse Umane ai companiilor parte